Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Na rozpoczęcie hokejowego sezonu delegacja zawodników i trenerów Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim wzięła udział w campie szkoleniowym w Karvinie w Czechach. Wyjazd oprócz korzyści szkoleniowych miał także na celu dalszą współpracę UKH Unia Oświęcim z Czeskim Związkiem Hokejballa i pierwszy etap przygotowań do udziału Polski w Mistrzostwach Świata Hokejball w 2019 roku.

Już w czerwcu tego roku nasza drużyna wzmocniona zawodnikami z małopolskich klubów hokejowych wzięła udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Hokejball Zlin/Prerov kategoria U-16.

Hokejballowy debiut Polski w tej kategorii wiekowej na tak prestiżowej imprezie, mecze z Kanadą, Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Czechami, Szwajcarią na poziomie Mistrzostw Świata oraz zagrany po zwycięstwie z Wielką Brytanią „Mazurek Dąbrowskiego” były dla naszych zawodników dużym przeżyciem i sportowym doświadczeniem.

W dalszym rozwoju hokejballa w Oświęcimiu widzimy możliwość wzbogacenia i urozmaicenia szkolenia naszych hokeistów w przerwie pomiędzy sezonami. Od kilku lat nasi trenerzy prowadzą zajęcia hokejballa dla chętnych zawodników. W sąsiadujących z Polską krajach hokejball jest doskonale rozwiniętą dyscypliną sportową uzupełniającą szkolenie hokeistów i dającą im możliwość kontynuowania swojej sportowej kariery także w tym kierunku. Już teraz mamy zaproszenie na kolejne mistrzostwa świata, więc motywacja do trenowania dla chłopców z całą pewnością będzie duża.

Udział naszych zawodników i trenerów w zajęciach, w Karvinie był możliwy dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu. Dziękujemy!!!

 

Katarzyna Kot

Prezes UKH Unia Oświęcim