Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Tauron Life Festival Oświęcim to festiwal muzyki rozrywkowej odbywający się od 2010 roku w Oświęcimiu. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest dziennikarz radiowy Darek Maciborek. Najważniejszymi elementami Life Festival Oświęcim są pokojowe przesłania, budowanie pokojowych relacji oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Mają one istotną moc gdyż wypływają z miasta kojarzonego powszechnie z największym nazistowskim obozem zagłady. I właśnie wtedy, podczas festiwalu odbywają się dialogi ponad granicami kulturowymi i państwowymi.

W ostatnim czasie wokół LFO pojawiają się niepokojące sygnały związane z możliwością niezorganizowania kolejnej edycji LFO w Oświęcimiu. Tym faktem zaniepokoiły się również władze Powiatu Oświęcimskiego, który od kilku lat jest głównym partnerem wydarzeń sportowych w ramach LFO.

Poprosiłem radnych Miasta Oświęcim Waldemara Łozińskiego i Jakuba Przewoźnika o pomoc w rozeznaniu niepokojącej sytuacji wokół LFO – mówi starosta Zbigniew Starzec. – W odpowiedzi na pismo radnych Miasta Oświęcim, prezes Fundacji Peace Festival Dariusz Maciborek wymienił kilka problemów związanych z organizacją festiwalu m.in. sprawy finansowe i organizacyjne dotyczące przeniesienia imprezy na oświęcimski Kamieniec – dodaje starosta. – Mam ogromną nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom Fundacji Peace Festival, Miasta Oświęcim i Powiatu Oświęcimskiego uda się uratować to fantastyczne wydarzenie jakim jest LFO – kończy starosta.

Pismo, które otrzymali radni Miasta Oświęcim od prezesa Fundacji Peace Festival