14 sierpnia br. św. Maksymilian Maria Kolbe został ogłoszony patronem Ziemi Oświęcimskiej. – Patronat ten zobowiązuje mieszkańców naszej Ziemi do właściwych postaw patriotycznych i miłości bliźniego – mówił podczas uroczystości starosta Zbigniew Starzec. W dniu dzisiejszym włodarz Powiatu wystosował pismo do Papieża Franciszka z podziękowaniami za wydanie dekretu ustanawiającego Świętego Maksymiliana Marię Kolbego Patronem Ziemi Oświęcimskiej.

 

– Męczeńska śmierć w obozie KL Auschwitz identyfikuje Świętego Maksymiliana Marię Kolbego z Ziemią Oświęcimską, i w sposób szczególny inspiruje jej mieszkańców do przyjęcia przesłania płynącego z oddania swojego życia dla ratowania innego ludzkiego istnienia – pisze w liście do Papieża starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Cały list prezentujemy Państwu poniżej.

(NM)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.