Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Młodzi  sportowcy, a także mieszkańcy już we wrześniu będą mogli korzystać z nowoczesnej hali. Obiekt powstaje przy Szkole Podstawowej nr 8 u zbiegu ulic Słowackiego i Wróblewskiego. Prace są mocno zaawansowane. Trzykondygnacyjny budynek jest w stanie surowym zamkniętym. Teraz trwają roboty wykończeniowe i instalacyjne. – To druga, obok krytej pływalni, duża inwestycja w infrastrukturę sportową, która będzie służyła uczniom, sportowcom i mieszkańcom miasta – podkreśla prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. Hala będzie miała wymiary 53 na 41 metrów. 

Miłośnicy sportu, stowarzyszenia i grupy sportowe będą mieć do dyspozycji pełnowymiarowe boiska do treningów siatkówki, koszykówki, tenisa stołowego czy halowej piłki nożnej.

W obiekcie będzie można organizować turnieje, mecze ligowe i imprezy sportowe. Wewnątrz przewidziano bowiem trybuny na 400 osób.

– Będzie to największa hala w powiecie oświęcimskim wraz z parkingiem podziemnym oraz miejscami postojowymi na zewnątrz. Obok powstanie boisko, bieżnia i plac zabaw – mówi prezydent. Obiekt będzie oświetlony i monitorowany. Inwestycja kosztuje ponad 12,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu.

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.