W myśl podjętej przez Radę Miasta uchwały osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności wraz z opiekunami mogą korzystać z pływalni za 1 zł bez ograniczeń czasowych. Dotyczy to także dzieci do 16 roku o orzeczonej niepełnosprawności stałej lub wymagające długotrwałej opieki i ich opiekunów. – Chcemy w sposób szczególny wesprzeć osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Lekarze i terapeuci zalecają taką formę rehabilitacji, zwłaszcza osobom z dysfunkcją narządu ruch. Wyszliśmy więc naprzeciw oczekiwaniom społecznym i przygotowaliśmy stosowne zmiany, które dotyczą nie tylko niepełnosprawnych, ale również ich opiekunów. Ta propozycja nie ma ograniczeń związanych z zamieszkaniem – podkreśla Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia. – Jesteśmy otwarci i życzliwi dla tych osób. Mam nadzieję, że wielu z nich skorzysta z naszej oferty – dodaje. 

Podstawą do skorzystania z pływalni za 1 zł w przypadku dzieci i ich opiekunów będzie orzeczenie, w którym został stwierdzony wymóg stałej lub długotrwałej opieki innej osoby. Z kolei osoby powyżej 16 roku życia muszą legitymować się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Na tej podstawie za 1 zł wchodzą wspólnie z nimi na basen również ich opiekunowie. Dla pozostałej grupy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów przewidziano również korzystne ulgi.
Cennik z nowymi zapisami obowiązuje od 24 lutego.
Kryta pływalnia w Oświęcimiu cieszy się dużym zainteresowaniem. Przyciąga amatorów rekreacji bogatą i urozmaiconą ofertą, jak również licznymi preferencyjnymi opłatami. Jedną złotówkę płacą dzieci do 100 cm wzrostu oraz seniorzy posiadający Oświęcimską Kartę Seniora w określonych dniach tygodnia i godzinach. Na 25 proc. zniżki mogą liczyć mieszkańcy posiadający Oświęcimską Kartę Mieszkańca, a 30 proc. mniej płacą osoby z Oświęcimską Kartą Rodziny.
Karty można wyrobić w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Należy jednak spełnić określone wymogi. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.um.oswiecim.pl

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.