Do 30 listopada istnieje możliwość zgłoszenia do szóstej już edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu Gimnazjalny Poliglota organizowanego przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu.

Konkurs jest kierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko–lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

– Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych, jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów i współpracy z naszą placówką – relacjonuje organizatorka konkursu Jolanta Drabczyk.

Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się 18 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00 w zgłoszonej przez ucznia placówce. Finał zaplanowano na 27 lutego 2018 r. Rozpocznie się o godzinie 10.00 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, będącym organizatorem zmagań. Aby spróbować swoich sił w konkursie należy do 30 listopada przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Za pośrednictwem poczty elektronicznej, można kierować także wszelkiego rodzaju pytania dotyczące konkursu – kontynuuje Jolanta Drabczyk.

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego i Zbigniew Starzec, starosta oświęcimski, którzy podobnie jak w latach ubiegłych ufundowali cenne nagrody.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu, jest to zarazem świetna okazja do sprawdzenia i poszerzenia swoich umiejętności językowych – podsumowuje Anna Szal-Hnatyszyn, współorganizatorka konkursu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.