Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Działania z promocji i ochrony zdrowia dla szkół ponadgimnazjalnych to jeden z priorytetów polityki oświatowej Powiatu Oświęcimskiego. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz stwarzanie warunków na rzecz prawidłowego rozwoju, w tym zdrowia psychicznego są elementem ciągłej troski i zainteresowania Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Mając na uwadze wychowawczy wymiar szkoły, dobro uczniów oraz możliwość doskonalenia umiejętności wychowawczych nauczycieli w zakresie efektywnego współdziałania z rodzicami uczniów, Zarząd Powiatu w Oświęcimiu zabezpieczył w budżecie środki na przygotowanie oferty działań z promocji i ochrony zdrowia dla szkół ponadgimnazjalnych.

24 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu odbyło się kolejne spotkanie z pedagogami szkolnymi i psychologami. Jego celem było wypracowanie wspólnej tematyki działań profilaktycznych w oparciu o współczesne problemy, z jakimi zmagają się uczniowie. Pedagodzy zgodnie podkreślają, że najpoważniejszymi zjawiskami występującymi wśród młodzieży są obecnie wszelkie uzależnienia, zagrożenia związane z użytkowaniem Internetu jak cyberprzemoc, a także narastający problem stanów depresyjnych.

Realizacja działań będzie polegała m.in. na spotkaniach ze specjalistami, lekarzami, organizowaniu warsztatów tematycznych oraz możliwości wymiany doświadczeń z osobami doświadczającymi rożnych uzależnień oraz trudnej drogi wychodzenia z problemów. W pierwszej kolejności działania obejmą uczniów pierwszych klas ponadgimnazjalnych.

– Zaczynamy nowy, bardzo ważny i potrzebny projekt, by prowadzić go w sposób systemowy przez następne lata, musimy objąć działaniami profilaktycznymi nowych uczniów, którzy od września pojawią się w naszych szkołach – mówił podczas spotkania Jarosław Jurzak, wicestarosta.

Dodajmy, że 19 czerwca z okazji 20-lecia funkcjonowania Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, odbędzie się konferencja naukowa dotycząca szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. Wydarzenie odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu. Więcej informacji na temat konferencji oraz zaproszonych prelegentów poznają Państwo wkrótce.

(NM)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.