Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Uczniowie trzecich i czwartych klas szkół ponadgimnazjalnych kończą dzisiaj rok szkolny. W sumie w powiecie oświęcimskim mury szkolne pożegna dzisiaj 1116 uczniów. Ale koniec szkoły, to nie koniec nauki. Za tydzień rozpoczną się egzaminy maturalne.

Piątek 27 kwietnia w powiecie oświęcimskim dla 632 uczniów trzecich klas liceum i 484 uczniów czwartych klas technikum jest dniem pożegnania ze szkołą. Ale odpoczynek nie potrwa zbyt długo, bowiem tuż po długim majowym weekendzie rozpocznie się maturalny maraton. Egzamin dojrzałości rozpocznie się 4 maja o godzinie 9. Pierwszym zdawanym przedmiotem będzie język polski. Matura potrwa do 23 maja. W terminach od 4 do 23 maja będzie odbywała się część pisemna. Część ustna została zaplanowana od 5 do 25 maja, z zastrzeżeniem że część ustna egzaminu z języka polskiego i języków mniejszości narodowych w nowej formule będzie przeprowadzana od 9 do 22 maja (oprócz 13 i 20 maja).

Pożegnanie musi być uroczyste, dlatego w piątek w szkołach prowadzonych przez Powiat Oświęcimski odbywają się akademie podsumowujące lata spędzone w szkolnych murach. Najlepsi uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Uczniów żegna również starosta oświęcimski Zbigniew Starzec oraz członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak.

– Tym, którzy odebrali nagrody, serdecznie gratuluję wyników w nauce, za wszystkich Was trzymamy mocno kciuki, bo przecież niebawem matura. Mam nadzieję, że wszystkie egzaminy zdacie bez przeszkód, i to z jak najlepszym wynikiem – zwracał się do uczniów starosta Zbigniew Starzec.

(NM)

fot. Maturzyści z popularnych Ozetów żegnają swoją szkołę (TVKHD)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.