Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat. Policyjna akcja prewencyjna „Majowy Weekend 2018”

Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 na drogach powiatu oświęcimskiego policjanci będą prowadzić działania pn. Majowy Weekend 2018.

Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi powiatu, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom dróg, podczas wzmożonego ruchu związanego z wyjazdami na wypoczynek oraz powrotami. Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Podczas akcji oprócz trzeźwości kierowców funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia szczególnie te najbardziej niebezpieczne jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci. Funkcjonariusze będą również zwracać uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami, jak również pieszych poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton gdyż w okresie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniach 30 kwietnia i 2 maja br. od godziny 18.00 do 22.00, natomiast w dniach 1 i 3 maja br. od godziny 8.00 do 22.00.

Policjanci życzą udanego wypoczynku i apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze.

Policjanci życzą udanego wypoczynku, a wybierającym się w podróż bezpiecznego dojazdu jak i powrotu z miejsca wypoczynku. Przypominają również, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od ich działań, ale przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu: kierowców, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.