Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

7 kwietnia w Ochotniczej Straży Pożarnej we Włosienicy odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” Włosienica – 2018. Zdobywcy pierwszych miejsc zawalczą o udział w etapie wojewódzkim. Najlepsi otrzymali gratulacje oraz nagrody od starosty oświęcimskiego Zbigniewa Starca.

W zmaganiach udział wzięło 40 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych.

Grupa pierwsza to uczniowie klas od I do VI szkół podstawowych, grupę drugą stanowili uczniowie szkół podstawowych klas VII i VIII oraz gimnazjum klas II i III. Natomiast w grupie trzeciej znaleźli się uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

Uczestnikami zmagań szczebla powiatowego byli laureaci Eliminacji Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej z terenu powiatu oświęcimskiego.

Zmagania zawodników, które składały się z testu pisemnego oraz odpowiedzi ustnej oceniało jury w składzie: st. kpt. Marcin Głogowski (przewodniczący), Komendant Gminny z Przeciszowa Rafał Madeja (zastępca) oraz komendant gminny z Chełmka Andrzej Rybak (sekretarz).

Ostatecznie w pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe kl. Od I do VI) zwyciężył Tymoteusz Spadek, przed Sewerynem Tyranem i Kingą Trzaską. W gronie młodzieży szkół podstawowych klas VII i VIII oraz gimnazjalnej pierwsze miejsce zajął Piotr Urbańczyk, miejsce drugie przypadło Marcie Byrskiej, a trzecie – Bartoszowi Marcowi. Wśród uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Jan Goc, za którym uplasowali się Robert Ryszka, Jan Jarzyna i Marta Rusek.

W tym roku do eliminacji wojewódzkich zaproszono po dwie osoby z każdej grupy wiekowej. 28 kwietnia w Wieliczce nasz powiat będą reprezentowali: Tymoteusz Spadek (OSP Polanka Wielka), Seweryn Tyran (OSP Harmęże), Piotr Urbańczyk (OSP Grojec), Marta Byrska (OSP Kęty Podlesie), Jan Goc (OSP Kęty Podlesie) i Robert Ryszka (OSP Rajsko).

Podziękowania za wsparcie i organizację turnieju złożył m.in. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu dh Jerzy Obstarczyk. – Tegoroczny turniej pokazał, że nasza młodzież jest z roku na rok coraz bardziej przygotowana i posiada coraz większą wiedzę. To ogromna zasługa uczestników, ale również ich opiekunów. Bez pomocy i wsparcia PSP, samorządów, pomagających nam firm oraz zaangażowania strażaków ochotników nie byłoby tak atrakcyjnych nagród, profesjonalnie przygotowanego miejsca i organizacji turnieju – zaznacza dh Jerzy Obstarczyk.

Sponsorem nagród był m.in. Powiat Oświęcimski.

(NM)/fot. Oswiecimskie112


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.