Zator. Zareagowali na wykroczenia,  a ujawnili narkotyki

W ostatnich dniach policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali dwóch amatorów środków odurzających. Podczas służby na terenie miasta, reagowali na pospolite wykroczenia, ujawniając przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W ubiegły poniedziałek [5 lutego] wieczorem, patrolując rejon Rynku Głównego, za jednym ze sklepów policjanci zauważyli trzech mężczyzn, z których jeden spożywał alkohol. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na wykroczenie nakładając na 22 – letniego mieszkańca Zatora mandat za spożywanie alkoholu w miejscu zakazanym. W trakcie czynności mundurowi dostrzegli jednak, że jeden z kompanów sprawcy wykroczenia, dyskretnie odrzucił od siebie jakieś zawiniątko. Funkcjonariusze podnieśli paczuszkę, ujawniając w niej susz roślinny. W związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, 26 – letni mieszkaniec Zatora, został zatrzymany. Przeprowadzone badanie zabezpieczonego środka wykazało, że jest to marihuana, z której można było sporządzić kilka porcji narkotyku. Ponadto policjanci ustalili, że marihuana pochodziła z krzewu , który mężczyzna sam sobie wyhodował. W związku z powyższym podejrzanemu postawiono dwa zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: uprawy konopi indyjskich oraz posiadania narkotyków.

Z kolei w piątek [9 lutego], po południu, policjanci patrolując rejon służbowy, przechodzili obok jednego z przystanków autobusowych. Wśród pasażerów, oczekujących na przyjazd autobusu, zauważyli mężczyznę palącego papierosa. W związku z powyższym podeszli bliżej, aby pouczyć palacza, że w tym miejscu nie wolno palić wyrobów tytoniowych . W trakcie rozmowy z 27 – letnim mieszkańcem Gminy Zator, policjanci wyczuli od niego nie tylko dym papierosowy, ale i charakterystyczną woń marihuany. W związku z powyższym mężczyzna został poddany kontroli, podczas której ujawniono u niego woreczek z niewielką ilością suszu roślinnego. 27 – latek trafił do komisariatu Policji, gdzie tester narkotykowy potwierdził, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna opuścił budynek komisariatu Policji już z zarzutem posiadania środków odurzających.

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności , natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.