Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Wzmożone,  przedświąteczne  policyjne działania i porady prewencyjne

Przez cały okres przedświąteczny, świąteczny i noworoczny, policjanci powiatu oświęcimskiego, będą prowadzić wzmożone działania prewencyjne, związane z ograniczeniem liczby zdarzeń kryminalnych, zdarzeń drogowych, a także przeciwdziałać ewentualnym zakłóceniom ładu i porządku.

Policjanci prewencji będą patrolować rejony osiedli, podległych miejscowości, a także rejony targowisk i centrów handlowych, aby przeciwdziałać ewentualnym próbom kradzieży czy oszustw. Funkcjonariusze przypominają, że aby ustrzec się przed kradzieżą, należy zachować ostrożność podczas robienia zakupów, czy korzystania z komunikacji miejskiej. Nasze roztargnienie i przedświąteczny pośpiech mogą wykorzystać złodzieje. Pamiętajmy o zamknięciu torebek na zamek i trzymaniu ich blisko ciała. Nie zawieszajmy plecaka, torebki czy saszetki na wózku zakupowym. Jeżeli z jakiegoś powodu musimy już to zrobić, nie zostawiajmy wózka bez opieki. Będąc przy kasie sklepowej nie pokazujmy zawartości portfela . Jeśli posiadamy przy sobie większą gotówkę należy ją schować ją w różnych przegródkach.

W okresie świątecznym, często opuszczamy nasze domy, aby spotkać się z rodziną. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania czy domu. Natomiast do osób pozostających w miejscach zamieszkania apelujemy, aby w przypadku dostrzeżenia podejrzanie zachowujących się osób, pilnie przekazały swoje spostrzeżenia policjantom pod numer alarmowy 997.

Podczas służby na drogach policjanci będą dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i stanowczo reagować na popełniane wykroczenia, szczególne te najbardziej niebezpieczne jakimi są: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie itp.

W związku z powyższym funkcjonariusze apelują, aby pomimo przedświątecznego pośpiechu zachować ostrożność za kierownicą, a także zwracać baczną uwagę na pieszych, którym należy umożliwiać bezpieczne pokonanie przejścia dla pieszych. Z kolei do pieszych apelują o zachowanie szczególnej uwagi podczas przechodzenia przez ulicę oraz zakładanie elementów odblaskowych podczas poruszania się drogą.

Pamiętajmy, że w największym stopniu od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Będąc ostrożnymi i rozważnymi z pewnością spędzimy spokojne i radosne święta.