Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Policjanci wyeliminowali z ruchu rowerzystów stwarzających zagrożenie

W dniu 18 października 2017 na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci podczas służby zatrzymali, aż 5 rowerzystów, którzy nie bacząc na zagrożenie, które stwarzali dla siebie i innych użytkowników dróg, wsiedli na rower po spożyciu alkoholu. Podczas policyjnej kontroli wpadło również dwoje rowerzystów posiadających zakaz kierowania pojazdami.

O godzinie 9:25 w Nowej Wsi na ulicy Oświęcimskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52 - letniego mieszkańca Nowej Wsi. Podczas czynności okazało się posiada on wydany w maju br. półroczny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

O godzinie 10.15 w Nowej Wsi na ulicy Kantego zatrzymali do kontroli jadącą na rowerze 65 - letnią mieszkankę Nowej Wsi. Badanie stanu trzeźwości rowerzystki wykazało 0,46 promila alkoholu czyli stan po użyciu alkoholu. Ponadto okazało się, że kobieta posiadała już sądownie orzeczony, dwuletni zakaz kierowania pojazdami.

O godzinie 11.30 również w Nowej Wsi na ulicy Kolbego do kontroli drogowej zatrzymali jadącego na rowerze 56 – letniego mieszkańca Witkowic. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu.

W dniu 18 października 2017 o godzinie 12.05 w Malcu podczas patrolu na ulicy Stawowej policjanci zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Kontrola stanu trzeźwości 38 - letniego mieszkańca Malca wykazała, aż 2,96 promile alkoholu.

W dniu 18 października 2017 o godzinie 18.10 w Jawiszowicach podczas patrolu na ulicy Kobylec kontroli został poddany kolejny rowerzysta, 67 – letni mieszkaniec Jawiszowic Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 1,86 promil alkoholu. Niespełna 20 minut później w Jawiszowicach na ulicy Nawsie policjanci zatrzymali do kontroli jadącego na rowerze 54 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,60 promila alkoholu.