Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Interwencja na cmentarzu, sprawcy wykroczenia z  mandatami

W dniu 19 października 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach interweniowali wobec czterech mężczyzn, którzy na miejsce spotkania i spożycia alkoholu wybrali cmentarz . Dzięki zgłoszeniu osoby postronnej oraz szybkiej interwencji policjantów, sprawcy nie zdążyli dokończyć trunków, a już w rękach trzymali mandaty za popełnione wykroczenie.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 17.30, kiedy kęcka Policja została powiadomiona przez anonimową osobę o mężczyznach spożywających piwo na cmentarzu komunalnym. Na miejsce natychmiast udał się patrol. Policjanci szybko odnaleźli mężczyzn z piwami w ręku, którymi okazali się czterej mieszkańcy Kęt. Za to rażące wykroczenie funkcjonariusze nałożyli na sprawców mandaty karne informując, że cmentarz jest miejscem spoczynku zmarłych i stanowi miejsce publiczne, więc spożywanie alkoholu jest zakazane. Po tym fakcie mężczyźni opuścili cmentarz z mandatami w ręku.

Policjanci codziennie reagują na różnego rodzaju łamanie prawa, ale jak widać na powyższym przykładzie, niezwykle ważna jest również reakcja społeczeństwa, za którą dziękujemy. Zwracamy się również do wszystkich innych, przypadkowych świadków, o podobne działanie, gdy na ich oczach dochodzi do przestępstwa czy wykroczenia - wystarczy jeden telefon.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.