Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  Bezcenna czujność świadomego rodzica

Dramatyczne chwile przeżyła wczoraj mieszkanka Oświęcimia, gdy uświadomiła sobie, że jej 7 – letni syn zniknął z podwórka, na którym się bawił. Policjanci ruszyli z pomocą, ale na całe szczęście chłopiec szybko odnalazł się u kolegi.

Wczoraj o godzinie 18.00 oświęcimscy policjanci odebrali pilne zgłoszenie od operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dotyczące zaginięcia 7 – letniego dziecka na Osiedlu Chemików
w Oświęcimiu. Z informacji wynikało, że 40 – letnia matka około godziny 15.30 zezwoliła swojemu synowi bawić się z kolegą przed blokiem. Kiedy po kilkudziesięciu minutach wyszła ponownie przed blok, dziecka już nie było. Informacja na temat rysopisu chłopca oraz okoliczności zaginięcia natychmiast została przekazana do wszystkich patroli, lecz po kilku minutach kobieta ponownie zadzwoniła informując, że syn cały i zdrowy odnalazł się u jednego z kolegów.

Apelujemy do rodziców o świadomą i rozważną opiekę nad dziećmi
Choć zgodnie z prawem dziecko już w wieku 7 lat może samodzielnie poruszać się ulicami, to czujność rodzicielska oraz obawa przed różnego rodzaju zagrożeniami czyhającymi na małoletniego, powinna podpowiadać, aby zapewnić odpowiednią opiekę zwłaszcza w czasie pobytu poza domem. Można również porozmawiać z innymi rodzicami i wymieniać się w opiece nad pociechami. Należy również dziecko nauczyć, że jeśli wybiera się do kolegi najpierw musi powiadomić rodzica.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.