Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

bezpieczna

Jak co roku pod koniec sierpnia i początkiem września policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzą Akcję pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Te prewencyjne działania związane są podniesieniem  bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży rozpoczynających rok szkolny.

Pierwszy etap działań w ramach tej akcji zaczął się już w połowie sierpnia br., a w jego ramach policjanci sprawdzili stan i prawidłowość oznakowania dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół. Natomiast od czwartego września codziennie, w wyznaczonych godzinach będą pełnić służby w pobliżu szkół tak aby pomagać uczniom w bezpiecznym dotarciu do celu. Będą również kontrolować prędkość i przypominać kierowcom samochodów, że w dużej mierze od nich zależy czy dziecko bezpiecznie dotrze do szkoły czy domu. Kierowca widząc dziecko przed przejściem dla pieszych, zatrzymując się umożliwili mu bezpieczne przejście przez ulicę.

Trzecim etapem działań w ramach w/w akcji będzie przeprowadzenie prelekcji dla wszystkich uczniów klas I szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Sami jako rodzice możemy również wiele zrobić, aby nasze dziecko czuło się bezpieczne na drodze. Przede wszystkim należy mu pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto zawsze starajmy się dawać dobry przykład nie łamiąc przepisów drogowych. Natomiast, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka ubrania i plecaki wyposażmy w elementy odblaskowe.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.