Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Akcja. Wakacyjne powroty"

Przed nami ostatni wakacyjny weekend, który jak co roku, wiąże się powrotami z wypoczynku. Aby jednak poprawić stan bezpieczeństwa i w porę reagować na ewentualne utrudnienia, w miejscach szczególnego natężenia ruchu lub w miejscach gdzie dochodzi do poważniejszych zdarzeń drogowych będą pełnić służbę policjanci.  

Funkcjonariusze w ramach akcji Wakacyjne powroty 2017,  podczas kontroli drogowych będą sprawdzać trzeźwość kierowców, prędkość i stosowanie się  do przepisów ruchu drogowego, a także czy kierowcy i ich pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Apelujemy więc do wszystkich powracających z wakacji o ostrożność i rozsądek podczas jazdy. Pamiętajmy, że odpowiedzialny kierowca to taki, który przewiduje pewne sytuacje na drodze, a  podczas jazdy kieruje się rozsądkiem. Lepiej wyjechać nieco wcześniej i dojechać spokojnie oraz bezpiecznie do domu, niż wybierać się w podróż powrotną w pośpiechu, łamiąc przepisy, dodatkowo wykazując się brakiem kultury na drodze.

Policjanci zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby na drogach było bezpieczniej i życzą bezpiecznych powrotów do domu.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.