Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Polanka Wielka. Policjanci zatrzymali kierowcę podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej, który uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 3 promile alkoholu oraz zakaz kierowania

W dniu 23 grudnia 2017 policjanci z oświęcimskiej drogówki błyskawicznie zatrzymali kierowcę, podejrzanego o spowodowanie kolizji, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia. 33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej jest również podejrzany o dwa przestępstwa drogowe: jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu kierowania.

Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godziną 10.00 na ulicy Długiej w Polance Wielkiej. W tył samochodu marki Kia, którym podróżował mieszkaniec Osieka, najechał samochód marki Opel, którego kierujący po zdarzeniu wycofał pojazd, a następnie odjechał. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce zostali skierowani policjanci z oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze, posiadając numery rejestracyjne pojazdu sprawcy, szybko trafili do jego miejsca zamieszkania. 33 – letni mieszkaniec Polanki Wielkiej był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 3,20 promile alkoholu. Ponadto posiadał zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany, a następnie umieszczony w policyjnym areszcie. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody, na podstawie których potwierdzili, jego udział w kolizji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.