Oświęcim.  Matka i jej dwie córki  trafiły do szpitala ,  z podejrzeniem  podtrucia tlenkiem węgla

W nocy z 28/29 stycznia 2018 Pogotowie Ratunkowe, Straż Pożarna oraz Policja, interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Budowlanych w Oświęcimiu, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym podejrzenia podtrucia się tlenkiem u trzyosobowej rodziny.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 21.00. Jak wynikało ze zgłoszenia, 38 – letnia mieszkanka Oświęcimia poczuła się źle, po tym jak wyszła z łazienki, gdzie kąpała dzieci. W łazience funkcjonował piecyk gazowy. Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Kobieta wraz z dwiema córkami w wieku 3 i 8 lat zostały przewiezione do szpitala na leczenie. Z tak szybkim pogorszeniem stanu zdrowia rodziny, mógł mieć związek czad, wiec strażacy przy użyciu specjalnego czujnika dokładnie zbadali wszystkie pomieszczenia, wykrywając podwyższone stężenie tlenku węgla. Skontrolowane zostały również pozostałe mieszkania w tej klatce schodowej.

W powyższej sprawie zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia.

Policjanci i strażacy ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla. Przypominamy: tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.