Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  Mieszkaniec Oświęcimia namierzył sprawczynię kolizji, która odjechała z miejsca zdarzenia

W ubiegły piątek [2.02.br.] 48 – letni mieszkaniec Oświęcimia błyskawicznie zareagował, widząc jak sprawczyni kolizji odjeżdża z miejsca zdarzenia.

Do kolizji doszło około godziny 12.30 na skrzyżowaniu ulic Nojego z ulicą 3- go Maja w Oświęcimiu. Wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej samochód marki Nissan Micra zahaczył w bok samochodu marki Opel, a następnie odjechał w kierunku Starego Miasta. Całe zdarzenie zauważył jadący swoim samochodem mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna natychmiast pojechał za nissanem, który wjechał do garażu znajdującego się na terenie jednej z posesji. Z pojazdu wysiadła seniorka, zdziwiona obecnością obcego mężczyzny na posesji. Na miejsce zdarzenia wraz z policjantami przyjechała również pokrzywdzona 34 – letnia mieszkanka Jawiszowic. Po potwierdzeniu przebiegu zdarzenia funkcjonariusze nałożyli na 78 - letnią mieszkankę Oświęcimia mandat oraz punkty karne, a do Starostwa Powiatowego zostanie przekazany wniosek o skierowanie seniorki na dodatkowe badania lekarskie.

Duże podziękowania, należą się mieszkańcowi Oświęcimia, który błyskawicznie zareagował na zdarzenie, doprowadzając do ustalenia personaliów sprawczyni kolizji. Dzięki takiemu zachowaniu policjanci mają o jedną sprawę do wykrycia mniej, a pokrzywdzona nie będzie musiała pokryć szkody z własnej „kieszeni”.