Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim, Brzeszcze. Powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2018

W dniu 6 kwietnia 2018 w Hali Sportowej w Brzeszczach odbyły się powiatowe eliminacje do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W ramach turnieju wyłoniono zwycięzców, którymi ponownie została drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie oraz drużyna z Gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie na szczeblu wojewódzkim.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, jak co roku, wspólnie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Wadowicach, Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach, przy wsparciu samorządów powiatu oświęcimskiego, Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, w dniach 5 i 6 kwietnia 2018 roku, przeprowadzili powiatowe eliminacje do 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W tym roku o tytuł najlepszej drużyny w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w eliminacjach miejsko-gminnych rywalizowało 20 szkół podstawowych i 11 gimnazjalnych. Spośród nich wyłoniono 9 najlepszych zespołów ze szkół podstawowych tj.: SP w Porębie Wielkiej, SP Nr 1 w Osieku, SP Nr 9 w Oświęcimiu, SP w Podolszu, SP Nr 1 w Przeciszowie, SP w Bulowicach, SP w Przecieszynie, SP Nr 3 w Kętach oraz Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku.

Wyłoniono sześć najlepszych drużyn gimnazjalnych z: Podolsza, Piotrowic, Przeciszowa, Samorządowego Zespołu Szkół Nr 1 w Chełmku, Gimnazjum przy SP nr 2 w Polance Wielkiej oraz gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Kętach.

Eliminacje finałowe oficjalnie rozpoczęli insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, Bartłomiej Bąk Zastępca Wójta Gminy Oświęcim oraz Pani Joanna Karp z Małopolskiego Kuratorium Oświaty Delegatury w Wadowicach.

Pierwsza część Turnieju Powiatowego odbyła się w dniu 5 kwietnia br. roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, gdzie zawodnicy rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także test skrzyżowań. Druga część turnieju odbyła się w dniu 6 kwietnia br. w Hali Sportowej w Brzeszczach. Tam zawodnicy pokonywali specjalnie przygotowany tor rowerowy. W ostatniej konkurencji, pod fachowym okiem ratowników medycznych Anny Sołek i Andrzeja Dziędziela , zawodnicy wykazywali się umiejętnościami praktycznymi oraz wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody zwycięzcom wręczyli Zbigniew Starzec Starosta Oświęcimski, Pani Ewa Pawlusiak – członek Zarządu Powiatu oświęcimskiego oraz podinsp. Arkadiusz Śniadek - pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO SZKOŁY PODSTAWOWE:

I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, w składzie: Filip Momot, Zuzanna Knapik, Joachim Wojtaszczyk oraz Emilia Hutny pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.

II miejsce zajęładrużyna Szkoły Podstawowej w Podolszu, w składzie: Piotr Kurzak, Kacper Machaczka, Aleksandra Sajdak, Emilia Latuszek pod opieką nauczyciela Pani Beaty Urbańczyk.

III miejsce zajęładrużyna Szkoła Podstawowej w Porębie Wielkiej, w składzie Martyna Cinalska, Mateusz Marzec, Gabriela Kwaczała oraz Marcel Wądrzyk pod opieką nauczyciela Pani Urszuli Mitoraj.

LAUREACI TURNIEJU BRD 2018 ETAPU POWIATOWEGO GIMNAZJA:

I miejsce zajęładrużyna szkoły gimnazjalna przy Szkole Podstawowej Nr w Przeciszowie, w składzie: Dawid Nikliborc, Patrycja Maca, Kinga Grzesło pod opieką nauczyciela Pani Małgorzaty Matyja.

II miejsce zajęła drużynagimnazjum przy Szkole Podstawowej w Podolszu w składzie: Konrad Momot, Norbert Latuszek oraz Mateusz Kondek pod opieka nauczyciela Pani Beaty Urbańczyk.

III miejsce zajęła drużyna z gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Piotrowicach, w składzie: Magdalena Gorzkowska Michał Biernacki, Marcin Pieczonka po dopieką Pani Mirosławy Grzybek


LAUREACI INDYWIDUALNI TURNIEJU BRD 2018:

Indywidualnie pierwsze miejsce w turnieju szkół podstawowych zajął Filip Momot ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie, który również bezbłędnie pokonał rowerowy tor przeszkód.

Najlepszy wynik wśród zawodników szkół gimnazjalnych uzyskała Kinga Grzesło z gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Przeciszowie


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału, a zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Za pomoc w organizacji Turnieju dziękujemy przedstawicielom Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Szkole Podstawowej Nr 9 w Oświęcimiu, ratownikom medycznym oraz dyrekcji i uczennicom klasy policyjnej Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu.

Natomiast za wsparcie oraz ufundowanie nagród i pucharów dziękujemy: Staroście Powiatu Oświęcimskiego, Radzie Powiatu Oświęcimskiego, Burmistrzowi Kęt, Brzeszcz, Chełmka, Zatora, Wójtom Gmin: Oświęcimia, Osieka, Polanki Wielkiej, Przeciszowa, Dyrektorowi Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu, Dyrektorowi Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim, Bankowi Spółdzielczemu w Miedźnej oddział w Brzeszczach oraz Oświęcimskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Bezpiecznej Motoryzacji „MOTO-Galicja”.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.