Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Podejrzany o rozbój na seniorce już po zarzutach

Policjanci Komisariatu Policji w Kętach, zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Kęt, podejrzanego o dokonanie rozboju na 75 – letniej mieszkance Kęt. Funkcjonariusze odzyskali, a następnie zwrócili seniorce telefon komórkowy, który straciła podczas zdarzenia.

Do tej bulwersującej napaści doszło pod koniec lutego br. na ulicy Kleparz Boczna w Kętach. Przechodzący obok 75 – latki mężczyzna, usiłował wyrwać jej z rąk torbę z zakupami. Kiedy jednak seniorka nie puszczała, sprawca wywrócił ją, a następnie zabrał torbę i zbiegł. W wyniku upadku kobieta nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci w kilka chwil byli na miejsc zdarzenia, a po ustaleniu szczegółów oraz rysopisu rabusia zaczęli penetrację miasta. Niestety nigdzie nie natrafili na jego ślad.

Intensywnie pracując nad ustaleniem personaliów sprawcy funkcjonariusze wpadli na jego trop. W wyniku prowadzonych czynności ustalili, że związek ze zdarzeniem ma 35 – letni mieszkaniec Kęt. Ustalenia policjantów potwierdziło przeszukanie mieszkania mężczyzny, w którym funkcjonariusze odnaleźli skradzioną komórkę. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut rozboju.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.