KGP. 700 000

13 kwietnia 2018 roku na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione siedmiuset tysięczne zagrożenie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 roku. 18 miesięcy to okres, podczas którego wielu internautów miało możliwość zapoznania się z założeniami tego rozwiązania, sprawdzić przydatność aplikacji i przekonać się o jej skuteczności. Wprowadzone dzięki sugestiom użytkowników mapy zagrożeń nowe funkcjonalności pozwoliły na zwiększenie jej skuteczności. Hasła widoczne na plakatach promujących Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa o treści: „Chcesz wiedzieć czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!” to już nie tylko slogany reklamowe, ale realna rzeczywistość.

W setkach tysięcy liczone są efekty współpracy społeczeństwa z Policją za pośrednictwem mapy zagrożeń. To zmiany w organizacji ruchu poprawiające bezpieczeństwo na drogach, wyeliminowanie z ruchu „piratów drogowych”, ograniczenie spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy też uratowanie od zamarznięcia bezdomnych w okresie występowania silnych mrozów. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to kolejny przykład na to, że każdy może mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.

Efektem współpracy społeczeństwa z Policją są także zmiany funkcjonalne aplikacji, które zostały wdrożone w lipcu 2017 r. i które to użytkownicy wypełniając ankietę ocenili bardzo wysoko. Ponad 82% użytkowników oceniło wprowadzone zmiany jako przydatne. Wielu z nich korzysta zarówno z możliwości dodania opisu, załączenia zdjąć lub filmów, wskazania dnia tygodnia czy pory dnia występowania zagrożenia jak i korzysta z wersji na urządzenia mobilne.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa obok odtwarzania posterunków Policji i realizowanego Programu „Dzielnicowy bliżej nas” stanowi jeden z filarów uspołeczniania działań Policji.

Zachęcamy osoby, które jeszcze nie korzystały z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zapoznania się z tą aplikacją i aktywnego korzystania z niej dla dobra wspólnego jakim jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Liczymy, że dzięki owocnej współpracy z użytkownikami, będziemy mogli dalej rozwijać aplikację co w efekcie przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa.

(Biuro Prewencji KGP)

Źródło: www.policja.pl


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.