Włosienica. Czworonożny uciekinier w tarapatach, pomogli policjanci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zaopiekowali się psem, który uciekł podczas spaceru, a następnie odnaleźli jego właścicieli.

Dziś rano dyżurny oświęcimskiej Policji został powiadomiony przez mieszkankę Włosienicy, o psie przywiązanym do drzewa przy ulicy Suskiego. We wskazany przez zgłaszającą rejon, pojechał znajdujący się najbliżej, patrol oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze odnaleźli wystraszonego czworonoga. Aby go uspokoić, w pobliskim sklepie zakupili pokarm dla psów, którym go poczęstowali. Tym gestem zdobyli jego zaufanie i piesek od razu przestał się stresować. Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało na typowy przypadek porzucenia psa, policjanci postanowili popytać mieszkańców o jego właściciela.

Podjęte działania okazały się skuteczne. Na miejsce przyszedł mieszkaniec Włosienicy, który oświadczył, że piesek należy do jego siostry. Dziś rano podczas porannego spaceru wyrwał się ze smyczą i uciekł. Pomimo poszukiwań nie udało się im go odnaleźć. Policjanci pożegnali psiaka, a następnie przekazali go pod opiekę mężczyzny.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.