Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Chełmek. Policjanci postawili zarzut kierowcy, który zaatakował rowerzystę seniora

W dniu 20 listopada 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Chełmka, a następnie postawili mu zarzut uszkodzenia ciała 67 – letniego rowerzysty. Powodem agresji fizycznej były nieporozumienia związane sytuacją drogową.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek [17.11.], po godzinie 15.00 w Chełmku na ulicy Wojska Polskiego, kiedy jadący na rowerze 67 – letni mieszkaniec Chełmka, wjechał z chodnika na jezdnię, co zbulwersowało kierowcę samochodu marki VW. Mężczyzna zatrzymał się obok rowerzysty, a następnie zaczął go wyzywać. Po chwili dyskusji, kierowca wysiadł z pojazdu i uderzył rowerzystę pięścią. Senior upadł na jezdnię, natomiast kierowca odjechał. Z pomocą 67 – latkowi pospieszyli dwaj mieszkańcy Żarek. pow. chrzanowski. Badania lekarskie wykazały u pokrzywdzonego uraz kręgosłupa. Wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem personaliów agresora zajęli się policjanci. W trakcie podjętych czynności szybko ustalili jego personalia. Okazał się nim 32 – letni mieszkaniec Chełmka. W poniedziałek podejrzany trafił do komisariatu Policji, gdzie na podstawie zebranych dowodów został mu postawiony zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczególne podziękowania zasługują dwaj mieszkańcy Żarek, udzielający pomocy rowerzyście, który padł ofiarą agresji drogowej.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji, policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego. Zapewniają również, że sprawców tak agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Przypominamy również, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie uruchomiona została specjalna
skrzynka kontaktowa poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.