Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Mieszkaniec Polanki Wielkiej wyeliminował z drogi nietrzeźwego kierowcę

W dniu 26 grudnia 2017 w Brzeszczach mieszkaniec Polanki Wielkiej uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany 28 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,60 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 16.00 na trasie Oświęcim - Brzeszcze, gdzie jadący swoim samochodem mieszkaniec Polanki Wielkiej, tuż przed Brzeszczami zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującego się przed nim peugeota, sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, zmusił kierującego do zjazdu do zatoczki autobusowej. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i podbiegł o peugeota. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia. Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazał je przybyłym na miejsce policjantom oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 28 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promila alkoholu. Pojazdem poróżowało jeszcze dwoje znajomych zatrzymanego, którzy również znajdowali się pod wpływem alkoholu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że chcieli oni dotrzeć do Libiąża, jednak pomylili drogi i pojechali w przeciwnym kierunku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje mieszkaniec Polanki Wielkiej, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.