Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Mieszkaniec Polanki Wielkiej wyeliminował z drogi nietrzeźwego kierowcę

W dniu 26 grudnia 2017 w Brzeszczach mieszkaniec Polanki Wielkiej uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany 28 – letni obywatel Ukrainy wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2,60 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 16.00 na trasie Oświęcim - Brzeszcze, gdzie jadący swoim samochodem mieszkaniec Polanki Wielkiej, tuż przed Brzeszczami zauważył, że styl jazdy kierowcy znajdującego się przed nim peugeota, sugeruje, że może być nietrzeźwy. W związku z powyższym natychmiast powiadomił policjantów, a następnie wykorzystując okazję, zmusił kierującego do zjazdu do zatoczki autobusowej. Wtedy zatrzymał również swój pojazd i podbiegł o peugeota. Wyczuwając woń alkoholu od kierowcy, szybko potwierdził swoje przypuszczenia. Aby uniemożliwić nietrzeźwemu dalszą jazdę wyciągnął kluczyki ze stacyjki, a następnie przekazał je przybyłym na miejsce policjantom oświęcimskiej drogówki. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 28 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promila alkoholu. Pojazdem poróżowało jeszcze dwoje znajomych zatrzymanego, którzy również znajdowali się pod wpływem alkoholu. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że chcieli oni dotrzeć do Libiąża, jednak pomylili drogi i pojechali w przeciwnym kierunku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje mieszkaniec Polanki Wielkiej, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.