Jak używać hipoalergicznej bazy pod hybrydę? Instrukcja krok po kroku

Jeszcze kilka lat temu wybór bazy pod hybrydę ograniczał się do dylematu pomiędzy wersją klasyczną a wzmacniającą. Dziś, dzięki nowoczesnym formułom, możemy testować łagodniejsze dla skóry, hipoalergiczne bazy budujące w kilku kolorach, z migoczącymi drobinkami…i wiele innych. Jak je prawidłowo nakładać, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał? Podpowiadamy krok po kroku.
Baza hybrydowa to pierwsza warstwa stylizacji utrwalanej w lampie. To ona wpływa na przyczepność kolejnego produktu, najczęściej kolorowego lakieru, trwałość całego manicure’u, a nawet kondycję naturalnej płytki. W wersji hipoalergicznej pełni te same funkcje i jest tak skuteczna, jak jej klasyczne odpowiedniki, ale przy okazji zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowej. Sprawdza się u osób z wrażliwą skórą i tych, które chcą ograniczyć ekspozycję na silne chemiczne komponenty.
Dzięki hipoalergicznej bazie pod hybrydę wykonasz estetyczną stylizację, nawet mając wrażliwą skórę
Poczuj bezpieczeństwo i trwałość bazy hipoalergicznej
Dobrze nałożona hipoalergiczna baza pod paznokcie hybrydowe trzyma się równie mocno jak klasyczne formuły. Prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień i ostrych reakcji alergicznych na skutek jej użycia jest wyraźnie mniejsze. To zasługa ograniczania substancji potencjalnie uczulających, jak HEMA czy di-HEMA. Takie produkty są odpowiednie dla posiadaczek delikatnej skóry, kobiet w ciąży, uczulonych na zwykłe hybrydy, czy początkujących, które chcą mieć pewność, że ich nauka robienia manicure’u jest bardziej bezpieczna. Nawet nie mając alergii, lepiej zaaplikować na paznokciach lakier hybrydowy, bazę i top w delikatniejszej wersji.
Bazy hipoalergiczne w różnych wariantach, np. żelowe, kauczukowe i w różnych kolorach, kupisz w sklepie Cosmetics Zone: https://lakieryhybrydowe.pl/bazy-hybrydowe-hipoalergiczne.
Pozwól swojej płytce zakumplować się z delikatną bazą
Aplikacja bazy powinna zacząć się od dokładnego, ale delikatnego opracowania paznokci. Nadaj im kształt, odsuń skórki i postaraj się zmatowić płytkę bloczkiem polerskim bez nadmiernego ścierania! Oczyść je szczoteczką z miękkim włosiem, ponieważ pył i zanieczyszczenia zaburzają przyczepność bazy. Sięgnij po cleaner z delikatniejszym składem i przetrzyj paznokcie. Mają być czyste, suche, gładkie…i zdrowe! Cienka, przepiłowana płytka jest częstą przyczyną wystąpienia alergii i przy okazji nie stanowi trwałej podstawy dla bazy.
Wystrzegaj się nadmiaru i aplikuj cienkie warstwy
Sam skład to nie wszystko. Liczy się także poprawna aplikacja. Hipoalergiczne bazy, tak jak inne produkty hybrydowe, należy nakładać cienką warstwą i dokładnie pokrywać całą powierzchnię paznokcia, bez zalewania skórek. Istnieje potrzeba, aby wyrównać płytkę? Możesz dodać drugą, nieco grubszą warstwę i delikatnie ją wypoziomować.
Jeśli jesteś hybrydową nowicjuszką i masz problem z kontrolą nad produktem, najpierw utwardź każdy paznokieć przez 5–10 sekund, zanim przejdziesz do pomalowania kolejnego. W ten sposób zmniejszysz ryzyko spływania bazy na skórki. Kiedy nabierzesz wprawy, będziesz mogła stosować klasyczne naświetlanie całej dłoni na raz.
Dokładnie utrwal hipoalergiczną bazę w lampie UV/LED
Hipoalergiczne bazy potrzebują dokładnego utwardzenia. Najlepiej w urządzeniu LED/UV o mocy minimum 48 W. Przykładem niech będzie popularna baza kauczukowa – jak jej używać? Utrwalanie w promieniach lampy powinno trwać 60–90 sekund. Zdecydowanie warto czytać instrukcje od każdego producenta. Zbyt krótki czas naświetlania może spowodować niedokładną polimeryzację. Taka stylizacja nie będzie trwała i zwiększy się ryzyko wystąpienia alergii.
Autor: Artykuł sponsorowany