Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Na stadionie w Brzeszczach 23 listopada odbył się finał akcji „SZAFOWANIE” Fundacji Po Pierwsze. Poprzez pozbycie się z szaf niepotrzebnych już ubrań i obuwia można było w realny sposób pomóc choremu, niespełna 1,5-rocznemu chłopczykowi.

„Załoga Filipka” z Brzeszcz, w której prym wiedzie radna powiatowa Katarzyna Bliźniak zgłosiła do akcji „SZAFOWANIE” chorego na SMA Filipka Cholewę, Nadzieją dla chłopczyka na lepsze życie jest niezwykle kosztowna terapia genowa, zwaną też najdroższym lekiem świata.

Akcję wsparł m.in. Klub Wolontariusza z Powiatowego Zespołu nr 6, a gościem finału była Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Przekonujemy mieszkańców naszego powiatu, że dzięki tej akcji jednocześnie jesteśmy w stanie pomóc Filipowi, który zmaga się z ciężką chorobą SMA, a zarazem zadbać o czystość naszej okolicy – podkreślały zgodnie członkinie Załogi Filipka.

Przez kilka tygodni zbiórki mieszkańcy w specjalnych punktach oddawali ubrania, tekstylia, obuwie. W akcję „SZAFOWANIE” zaangażował się muzyk i celebryta Michał Wiśniewski, który osobiście odbierał w Brzeszczach dostarczone przez mieszkańców worki.

W dniu finału firma współpracująca z Fundacją Po Pierwsze odebrała wszystkie zebrane rzeczy. Za każdy kilogram przekaże środki na leczenie małego mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Dostarczone m.in. przez mieszkańców Gm. Brzeszcze worki z rzeczami do recyklingu wypełniły niemal dwa samochody ciężarowe!

Fot. zbiory organizatorów