Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Spotkanie online, które przygotowała dyrekcja popularnych Ozetów.

1209 uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Oświęcimski w najbliższy wtorek 4 maja przystąpi do matury. Dziś w spotkaniu online z abiturientami i nauczycielami z popularnych „Ozetów” uczestniczył wicestarosta Paweł Kobielusz.

Wicestarosta życzył maturzystom z wszystkich powiatowych placówek powodzenia na egzaminie dojrzałości i przyjęcia na wymarzone studia. Natomiast tym, którzy planują pójść do pracy już teraz, znalezienia satysfakcjonującej posady. Apelował, by w dorosłym życiu nie zapominali o zasadach i wartościach.

W spotkaniu prowadzonym przez Grażynę Gawłowską, dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu uczestniczyli także przedstawiciele Małopolskiej Uczelni Państwowej, z którą powiatowa placówka ma podpisane porozumienie o współpracy. Uczelnia przygotowała indeksy dla najlepszych abiturientów, o czym mówił dr Radosław Folga.

Wracając do maturalnej statystyki: wśród ponad 1200 osób, 262 przystąpi do egzaminu dojrzałości kolejny raz. Część z nich zdecydowała się na taki krok chcąc poprawić sobie średnią na świadectwie maturalnym.

Ciekawostką jest to, że w jednej ze szkół z pytaniami egzaminacyjnymi będą się zmagać mama i jej 19-letni syn.

Placówki prowadzone przez Powiat Oświęcimski, podobnie jak przed rokiem, są dobrze przygotowane do przeprowadzenia matur w dobie pandemii koronawirusa. Uczniowie będą pisać egzamin w salach gimnastycznych oraz w wyznaczonych klasach. Stoliki zostaną ustawione w odpowiednich odstępach, w każdym pomieszczeniu i przed wejściem będą dostępne środki do dezynfekcji. Egzaminy odbędą się z zachowaniem wytycznych GIS, MEN i CKE.

Fot. RL

  • Spotkanie online, które przygotowała dyrekcja popularnych Ozetów.
  • Spotkanie online, które przygotowała dyrekcja popularnych Ozetów.
  • Spotkanie online, które przygotowała dyrekcja popularnych Ozetów.