Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 2 kwietnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin.

Z tej okazji 2 kwietnia nasze serca zaświecą się na niebiesko! Kolorem niebieskim wyraźmy swoją solidarność z osobami z autyzmem.

Włączając się w akcję Małopolskiego Oddziału PFRON, Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA” oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej „MADA” narysuj lub wytnij niebieskie serce, a w sercu napisz jedno z wielu ważnych haseł, np. AKCEPTACJA, ZROZUMIENIE, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA – wartości, które powinniśmy promować nie tylko w kwietniu, ale przez cały rok! – podkreśla Joanna Kołdras z Małopolskiego Oddziału PFRON, prosząc by zdjęcie wykonanego serca przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z otrzymanych zdjęć niebieskich serc powstanie kolaż oraz galeria zdjęć, które zostaną umieszczone na profilu Oddziału Małopolskiego PFRON na Facebooku. Zdjęcia serc zamieszczajcie również 2 kwietnia na Waszych profilach w mediach społecznościowych i oznaczajcie hasztagiem #SerceDlaAutyzmu.

W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Nie pozwólmy na izolację, dyskryminację i łamanie praw osób z autyzmem.

Zachęcamy do śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego na Facebooku gdzie będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2021. https://www.facebook.com/MalopolskiPFRON

Serce zamieszczone na plakacie kampanii namalowane zostało przez Macieja Fryca. Autor niezwykłej pracy ma autyzm, jest uczestnikiem WTZ MADA. Pan Maciej, jak mówią o Nim terapeuci, „posiada swoistą percepcję wizualno- plastyczną”.

  • Plakat nawiązujący do Światowwgo Dnia Autyzmu.
  • an-Maciej-przygotowuje-niebieskie-serce-przygotowania-do-obchodów-Światowego-Dnia-Świadomości-Autyzmu
  • Uczestnicy-WTZ-MADA-i-prace-przygotowane-na-obchody-Światowego-Dnia-Świadomości-Autyzmu.
  • Uczestnicy-WTZ-MADA-i-serca-przygotowane-na-obchody-Światowego-Dnia-Świadomości-Autyzmu-2
  • Uczestnik-WTZ-MADA-z-sercem-przygotowanym-na-obchody-Światowego-Dnia-Świadomości-Autyzmu

Źródło: Małopolski Oddział PFRON, zdjęcia: WTZ MADA.