Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przemysł to sektor gospodarki, który wytwarza bardzo dużą ilość odpadów. Odpady, zwłaszcza w postaci pyłów, wpływają niekorzystnie zarówno na zdrowie człowieka wystawionego na ich działanie, jak i na ogólną kondycję otoczenia. Aby zapobiegać nadmiernej emisji odpadków pyłowych, stosuje się odpowiednie rozwiązania technologiczne umożliwiające mechaniczne wychwytywanie pyłów. W tym właśnie celu wynaleziono tak zwane worki filtracyjne. Co to jest worek filtracyjny, gdzie znajduje zastosowanie, z czego jest zrobiony? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule.

Worki filtracyjne: przeznaczenie

Przedmiot zwany workiem filtracyjnym ma niezwykle ważne zadanie: w różnych gałęziach przemysłu, w których występuje wysoka emisja pyłów, worków filtracyjnych używa się, aby ograniczyć generowane odpady pyłowe. Wszędzie tam, gdzie występuje pył, a więc w produkcji substancji chemicznych, w przemyśle drzewnym, w przemyśle związanych z przetwórstwem żywności (cukrownia, młyn), powinien znaleźć zastosowanie worek filtracyjny. Odpowiednio dopasowany do rodzaju generowanych zanieczyszczeń.

Worki filtracyjne i ich typy

Typ worka filtracyjnego jest, a przynajmniej powinien być w jak największym stopniu, przystosowany do gałęzi przemysłu, w której będzie używany. Są worki, których nie powinno się używać tam, gdzie temperatura, na której działanie będą wystawione, przekracza 90 stopni Celsjusza. Są worki odpowiednie do pracy w środowisku, gdzie temperatury przekraczają 200 stopni i sięgają nawet 280. Worki mogą być wodoodporne czy nawet olejoodporne, elektrostatyczne, odporne na działanie agresywnych substancji chemicznych albo gazów o wysokiej temperaturze. Często do wytwarzania worków filtracyjnych używa się włókien syntetycznych, czyli na przykład poliestru albo poliamidu, rzadziej również włókien szklanych i bawełny.

Gdzie kupić worek filtracyjny wysokiej jakości?

Podczas zakupu worków filtracyjnych trzeba pamiętać o ich dopasowaniu do przemysłu, w którym będą wykorzystywane. Nie warto zadowalać się tanimi odpowiednikami, lepiej postawić na jakość, która będzie wprost proporcjonalna do ceny. Dlatego warto sprawdzić ofertę sklepu gekofiltration.pl, w którym klient ma szeroki wybór worków filtracyjnych. Mamy więc worki filtracyjne z poliestru, polipropylenu, ale znajdziemy też worki z tkaniny szklanej, które zostały wyposażone w membranę z PTFE i nadają się do użycia nawet tam, gdzie temperatura środowiska przemysłowego osiągnie 280 stopni Celsjusza.

Worki znajdujące się w ofercie sklepu wykonane zostały z zachowaniem wszelkich norm jakościowych i sprawdzą się doskonale jako produkty do mechanicznego wychwytywania pyłów w niemal każdej gałęzi przemysłu emitującego duże ilości pyłu.

Worki filtracyjne: rodzaje i przeznaczenie