Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Plakat zachęcający do udziału w ogólnopolskim konkursie pod patronatem starosty oświęcimskiego.

To najstarszy i największy swym zasięgiem konkurs plastyczny Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu. Dzieci i młodzież zapraszamy w imieniu organizatorów do uczestnictwa w 19. edycji Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży. Konkursowi o zasięgu ogólnopolskim patronuje Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela. Termin składania prac mija 19 kwietnia.

To jeden z wielu konkursów organizowanych przez powiatową placówkę, jaką jest świętujący 65-lecie Młodzieżowy Dom Kultury. Spośród innych niewątpliwie wyróżnia go to, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Drodzy Młodzi Artyści, zapraszamy Was do udziału w dziewiętnastej edycji ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży – najstarszej cyklicznej imprezie plastycznej dzieci i młodzieży, organizowanej od 1984 roku przez Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu. Przejrzyjcie wraz z nauczycielami zestawy prac z ostatniego roku, wybierzcie najciekawsze, albo wykonajcie nowe i przekażcie je za pośrednictwem szkół i przedszkoli organizatorowi. Będzie nam miło spotkać się z Wami na wernisażu – mówi Alina Kwarciak, dyrektorka placówki przy ul. Olszewskiego 1, zastanawiając się, czy rekord sprzed dwóch lat, na który wpłynęło ponad 800 prac zostanie pobity.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży od 6. roku życia do ukończenia szkoły średniej, w tym uczniów lub uczestników zajęć placówek wychowania pozaszkolnego oraz świetlic terapeutycznych.

Prace plastyczne będą oceniane w kategoriach wiekowych:

  • I kategoria – przedszkole (6-latki) oraz klasy 1- 3 SP
  • II kategoria – klasy 4 – 6 SP
  • III kategoria – klasy 7 i 8 SP
  • IV kategoria – od klasy 1 szkoły ponadpodstawowej
  • V kategoria – szkoły specjalne.

Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej MDK oraz profilu społecznościowym placówki do 7 maja br. Wręczenie nagród jest zaplanowane w maju br.

Regulamin do pobrania:

regulamin-BIENNALE