Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Grafika zachęcająca do głosowania w konkursie na Wolontariusza Roku 2020.

Do 4 grudnia br. przedłużamy termin zgłaszania kandydatur do tytułu WOLONTARIUSZ ROKU 2020. Pula nagród w konkursie ogłoszonym przez Powiat Oświęcimski oraz Fundację Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wynosi 10 tys. złotych.

Jeśli wokół siebie dostrzegasz dzieci, młodzież, seniorów z poczuciem spełnienia, którzy w swoim działaniu wyróżniają się empatią, charyzmą oraz bezinteresownością – nominuj ich. Wypełnienie formularza zajmie Ci 5 minut!

Laureaci zostaną wyróżnieni w pięciu równorzędnych kategoriach:

  1. Młodzieżowej – dla osób poniżej 19. roku życia
  2. Indywidualnej – dla osób powyżej roku życia
  3. Zespołowej – dla grup prowadzących działania o charakterze wolontariackim
  4. Wolontariat szkolny – dla zespołów działających w ramach szkolnych kół wolontariatu
  5. Wolontariusz publiczności – nagroda mieszkańców, którą otrzyma jeden ze zgłoszonych kandydatów/zespołów w głosowaniu internetowym.

Nagrody przyzna kapituła konkursu złożona z przedstawicieli edukacji, sztuki, kultury, sportu i biznesu. Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii konkurs rozstrzygnięty zostanie w tym roku kalendarzowym, a uroczysta gala połączona z wręczeniem statuetek i certyfikatów odbędzie się w pierwszym możliwym terminie, po nowym roku, na deskach Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.mowp.pl (tam też znajduje się regulamin konkursu). Należy je doręczyć pocztą lub składać osobiście w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu (ul. St. Wyspiańskiego 10) – zawsze w zamkniętej kopercie, z dopiskiem „Wolontariusz Roku”, w terminie do 5 grudnia br. Decyduje data doręczenia. Uwaga: należy poinformować zainteresowane osoby i organizacje o zgłoszeniu ich do konkursu.

Osoby do kontaktu:
Monika Bartosz 575 995 915/Agnieszka Komendera 692 950 692
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/mowposwiecim

Organizator: Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy.

Współorganizator: Powiat Oświęcimski.

Partner: Oświęcimskie Centrum Kultury.