Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Wojciech Mazur wraz z Komendantem i Zastępcą Naczelnika Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sierżant sztabowy Wojciech Mazur, policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu stanął na najwyższym stopniu podium XVI Mistrzostw Polski w brazylijskim Ju-Jitsu. Zawody odbyły się w wielkopolskiej Mosinie. Oświęcimski policjant przywiózł z nich jeszcze jedno cenne trofeum.

W rywalizacji wzięło udział aż 1500 zawodników z całego kraju.

W zawodach startował również oświęcimski policjant Wojciech Mazur reprezentujący Klub Sportowy Bastion Oświęcim. Zaangażowanie i ogromny wysiłek włożony przez policjanta w przygotowania do zawodów doprowadziły do sukcesu, zwieńczonego zdobyciem mistrzostwa w kategorii Master oraz wicemistrzostwa w kategorii Adult – wymienia trofea swojego kolegi asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sukces oświęcimskiego policjanta na Mistrzostwach Polski poprzedziło kilka innych zwycięstw w zawodach, m.in. na zawodach w Krapkowicach, które odbyły się w grudniu ub. roku. Kolejny sukces – złoty i srebrny medal Wojciech Mazur zdobył w lutym na zawodach w Dzierżoniowie. W tym samym miesiącu wziął udział w X Mistrzostwach Polski No Gi w Luboniu, na których zajął II i III miejsce. Natomiast w zeszłym miesiącu na zawodach w Katowicach startując w dwóch kategoriach w obu nie miał sobie równych.

Wojciech Mazur do Policji wstąpił w 2010 roku. Od 6 lat pilnuje bezpieczeństwa na drodze jako policjant Wydziału Ruchu Drogowego. Poza służbą, od półtora roku pod okiem trenerów Patryka Hryniewieckiego, Łukasza Kołodzieja i Jakuba Kubicy, z pasją ćwiczy brazylijskie ju-jitsu w „Bastionie Oświęcim”.

Utalentowany funkcjonariusz zdobyte umiejętności wykorzystuje również jako instruktor taktyki i technik interwencji, podczas szkoleń zawodowych z policjantami.

Gratulacje mistrzowi Polski złożył jego szef, komendant powiatowy inspektor Robert Chowaniec oraz koleżanki i koledzy po fachu. Do gratulacji przyłączają się władze Powiatu Oświęcimskiego, ciesząc się z sukcesów utalentowanego policjanta.

Fot. KPP Oświęcim.

  • Wojciech Mazur na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski w brazylijskim Ju-Jitsu.