Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy zaprasza w najbliższą niedzielę 1 grudnia do Oświęcimskiego Centrum Kultury na Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy. Środki zebrane podczas jarmarku zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Lenki Kożuch, mieszkanki Dworów Drugich. Dziewczynka choruje na wyściółczaka anaplastycznego III stopnia złośliwości.

Kiermasz będzie trwał w godzinach 9.30-17.30 na dolnym holu OCK. Będzie można zakupić przedmioty rękodzieła artystycznego.

Imprezy towarzyszące: teatrzyk dla dzieci „Smerfy – świąteczna opowieść” w wykonaniu Amatorskiego Teatru Przyjaciół MOWP Bajki ze starej szafy, rozstrzygnięcie konkursu na Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową wraz z wręczeniem nagród, warsztaty kreatywne dla dzieci – plastyczne i kulinarne, miasto dzieci – gry i zabawy przygotowane przez firmę Inna Bajka Oświęcim, rodzic będzie mógł zostawić dziecko pod opieką animatorek, by spokojnie zrobić zakupy.

Dramat dziewczynki z Dworów Drugich rozpoczął się w lipcu tego roku. Lenka nagle przestała chodzić. Kilka dni później rodzice zauważyli, że ich córeczce ucieka jedno oczko. Z dnia na dzień było coraz gorzej – z małej uchodziło z niej życie. Tomograf wykazał guza mózgu. Biopsja potwierdziła najgorsze – wyściółczak anaplastyczny III stopnia, bardzo złośliwy nowotwór…

Naszą ostatnią nadzieją jest terapia protonowa w klinice w Essen w Niemczech. Terapia, która celowana jest bezpośrednio w guza. Dużo bezpieczniejsza i zdecydowanie bardziej skuteczna. Niestety w Polsce nie ma możliwości leczenia dziecka wiązką protonów, a za leczenie w Niemczech trzeba zapłacić ogromne pieniądze. Życie naszego dziecka wyceniono na ponad 200 tys. złotych! Jeśli zapłacimy, możemy rozpoczynać terapię. Prosimy, pomóż nam ratować Lenkę… – apelują rodzice 2-letniej dziewczynki.