Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Pijąc alkohol w miejscu zabronionym sprowokował policjantów do kontroli i został zatrzymany za narkotyki

Policjanci Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali 33 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Posiadacz blisko trzystu porcji marihuany odpowie za dwa przestępstwa narkotykowe, a wpadł w ręce mundurowych, gdyż spożywał alkohol w miejscu publicznym.

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie (15.11.2019) na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu, gdzie jeden z patroli pieszych zauważył mężczyznę, który spożywał piwo w pobliżu jednego ze sklepów spożywczych. Mundurowi podeszli do mężczyzny i poinformowali go o popełnionym wykroczeniu.

Podczas legitymowania okazało się, że sprawca wykroczenia posiada przy sobie dwa woreczki z suszem roślinnym. W związku z tym mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie przeszukano mieszkanie zatrzymanego, w którym ujawniono kolejne woreczki z marihuaną.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu postawiono dwa zarzuty posiadania narkotyków. Policjanci oszacowali, że z zabezpieczonego suszu 33 – latek mógł przygotować blisko trzysta porcji narkotyku. Aktualnie funkcjonariusze ustalają czy podejrzany trudnił się również rozprowadzaniem środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym kara grzywny.