W Oświęcimskim Centrum Kultury zainaugurowano 23. rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To wyjątkowa chwila dla ponad 300 studentów UTW, skupiającego osoby z całego powiatu. Żakom-seniorom pogratulował wicestarosta Paweł Kobielusz.

Inauguracja odbyła się 8 października w sali widowiskowej OCK. Studentów oraz gości w imieniu UTW powitały panie Wanda Smolińska i Karolina Domider.

Seniorom w jesieni wieku pogratulowali przedstawiciele parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych. Wszyscy bez wyjątku byli pod wrażeniem zapału dojrzałych studentów.

Reprezentujący na inauguracji UTW Powiat Oświęcimski wicestarosta Paweł Kobielusz życzył studentom UTW dalszych sukcesów i długich lat w zdrowiu.

Dla seniorów zagrali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu. Za swój występ zebrali gromkie oklaski.

Studenci wysłuchali wykładu prof. Doroty Gierszewski z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. “Edukacja osób w wieku późnej dorosłości”.

Wśród przeszło 320 studentów oświęcimskiego UTW dominują panie, których jest około 90 proc.

Żacy nie mogą narzekać na bogactwo i różnorodność zajęć. Chodzą na basen, uczą się angielskiego, jeżdżą na wycieczki w ciekawe miejsce, uprawiają gimnastykę i nordic walking, realizują swoje kulinarne pasje – słowem dobrze się bawią i cieszą życiem.

Fot. RL