Powiat Oświęcim: Setne urodziny Soły Oświęcim. Kibicuj piłkarzom, pobiegnij dla chorej Ali

3 min czytania

W imieniu organizatorów, zapraszamy na obchody 100-lecia Klubu Sportowego Soła Oświęcim. Impreza na stadionie przy ul. Przecznej odbędzie się w najbliższą sobotę. Oprócz kibicowania piłkarzom, każdy będzie mógł pomóc chorej Ali z Brzeszcz, biorąc udział w okolicznościowym biegu.

Wydarzenie wspiera Powiat Oświęcimski. Całodzienna impreza (od godz. 9 do 18) na stadionie biało-czerwonych przy ul. Przecznej będzie wypełniona wieloma atrakcjami.

Soła Oświęcim ma 100 lat. I choć ostatnio z powodu problemów finansowych zarząd klubu z ciężkim sercem zdecydował o wycofaniu drużyny seniorów z III-ligowych rozgrywek, najstarszy oświęcimski klub nadal z powodzeniem prowadzi pracę z grupami dziecięcymi i młodzieżowymi.

Piłkarze postanowili uczcić okrągłą rocznicę swojego klubu, a przy okazji pomóc małej Ali Włodarczyk z gminy Brzeszcze, podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Dziewczynka urodziła się jako wcześniak z wrodzonym wodogłowiem, wadą serca, nerką podkowiastą, zwichniętymi bioderkami, upośledzonym funkcjonowaniem ośrodkowego układu nerwowego. Zmaga się również z lekooporną padaczką. Zdiagnozowano u niej rzadką chorobę genetyczną. Ma za sobą wiele miesięcy spędzonych w szpitalu. Wymaga codziennej rehabilitacji.

Trzyletnią Alę będzie można wesprzeć, biorąc udział w biegu na dystansie 5 kilometrów. Każdy, kto zdecyduje się pobiec pomoże finansowo w leczeniu dziecka.

Zapisy pod linkiem: https://www.bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/421/bieg_id/544 lub w biurze zawodów (od godz. 12).

Na sportsmenów czekają atrakcyjne nagrody. Bieg rozpocznie się rozgrzewką, którą poprowadzi Albert Tumulik trener personalny.

Obchody 100-lecia Soły rozpoczną się od turnieju piłkarskiego, w którym wezmą udział chłopcy i dziewczęta urodzeni w 2007 roku i młodsi po cztery drużyny w dwóch kategoriach wiekowych. Zespoły grają systemem każdy z każdym”. Każdy mecz potrwa 25 minut (młodsi po 20 minut) bez zmiany stron i bez przerwy.

  • Roczniki 2007/2008: Górnik Zabrze, APN GKS Tychy, Be Better Soła Oświęcim oraz Tiger Hearts Academy.
  • Roczniki 2009/2010: Wisła Kraków, APN GKS Tychy, Akademia BVB im. Łukasza Piszczka, Football Project oraz Be Better Soła Oświęcim.

Punktualnie o godz. 16 na murawę wyjdą Gwiazdy Polskiego Futbolu, które zmierzą się z drużyną Soła i Przyjaciele. W przerwie meczu organizatorzy wręczą najlepszym biegaczom laury, a także nagrody niespodzianki. Co trzeba zrobić, aby otrzymać nagrodę-niespodziankę? Wystarczy przebiec pięć kilometrów i mieć trochę szczęścia.

Oprócz sportowych emocji na milusińskich będzie czekać inne atrakcje, m.in. jazda na koniu z ośrodka jeździeckiego Ikarion (w godz. 9 -13), bezpłatne dmuchańce. Od godz. 13 animatorzy Konon-Sport zadbają o animacje. Będzie balonowe zoo, wielkie bańki mydlane, 30-osobowy twister xxl, zabawa chustą i tunel animacyjny. Olbrzymi Minionek chętnie przybije piątkę” z milusińskimi i zrobi sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Na gości będą czekać stoiska partnerów obchodów 100-lecia klubu. Głodni, nie tylko wrażeń będą mogli posilić się przepysznymi prażonymi i kiełbaskami, a Wasi milusińscy dodatkowo zjeść popcorn, czy posmakować waty cukrowej. Pozyskane tą drogą fundusze zasilą konto chorej Ali.

Program imprezy na stadionie oświęcimskiej Soły:

  • godz. 9-13 jazda na koniach

  • godz. 13-18 animacje od Konon Sport

  • godz. 9-14 turniej piłkarski dla dzieci

  • godz. 14-16 bieg z Zadyszką

  • godz. 16-18 mecz oldbojów: Gwiazdy Polskiego Futbolu vs. Soła i Przyjaciele.

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, powiat.oswiecim.pl/, powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/setne-urodziny-soly-oswiecim-kibicuj-pilkarzom-pobiegnij-dla-chorej-ali/

Autor: krystian