Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielki wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu mają nasze rutynowe czynności. Chociażby takie regularne picie zielonej herbaty, które cenione było już przez naszych przodków wiele wieków temu. Obecnie jednak, zieloną herbatę spożywa się także, jako suplement diety odchudzającej oraz by wspomóc proces oczyszczania organizmu z toksyn. Tak naprawdę, herbata ta posiada o wiele więcej dobrych właściwości, o których warto wspomnieć, natomiast będzie ona w stanie je osiągnąć, gdy będzie odpowiednio zaparzona.

Zielona zdrowa herbata, która pomoże nam w odchudzania i w zachowaniu zdrowego trybie życia

Dla nikogo nie będzie żadną nowością, kiedy powiemy, że zielona to bardzo zdrowa herbata, jednak nie każdy zdaje sobie do końca sprawę z tego, jak wiele pozytywnego wpływu jest ona w stanie wywrzeć na nasz organizm. Istnieje wiele gatunków zielonej herbaty, a wygląd jej liści, smak, zapach oraz zawartość kofeiny wyróżnia jej poszczególne odmiany. Okazuje się zatem, że najzdrowsza jest ta, która zbierana jest wczesnym rankiem, czyli gdy na jej liściach zaobserwujemy jeszcze rosę. Nie mniej ważne będzie to, jaką metodą zawijane są jej liście, a także z jakiej części świata pochodzi. Znawcy jednoznacznie wskazują, że najlepszym gatunkiem jest japońska herbata, która nazwa to Gyokuro.

Czemu zielona herbata zawdzięcza swe działanie?

Liście herbaty zielonej muszą zostać przerobione nie później, niż godzinę od momentu zerwania ich liści, nad czym czuwają wszyscy, którzy prowadzą jej zbiory. Jest to bardzo ważny, aby nie doszło do procesu jej fermentacji. Takie działanie jest ma sprawić, że wszystkie pozytywne działania i właściwości zielonej herbaty będą mogły być zachowane, a ich liczba jest spora.

Na właściwości zdrowotne zielonej herbaty wpływa spora ilość składników, spośród których nie sposób nie wymienić katechinów, antyoksydantów, czy też polifenoli. Z uwagi na to, kiedy pijemy zieloną herbatę, do naszego organizmu trafia dużo lipidów, witamin, aminokwasów, mikroelementów, czy też garbików. Wniosek zatem jest bardzo prosty, zielona to oczywiście najzdrowsza herbata.

Nieoceniony wpływ na odchudzanie

Chcąc zrzucić kilka zbędnych kilogramów, powinniśmy mieć na uwadze to, że zielona jest najlepszą herbatą na odchudzanie. Aby uzyskać takie jej działanie, powinno się ją pić zaraz przed pójściem spać, stosując napar z drugiego parzenia, który uspokaja i relaksuje nasz organizm. Jest to dość istotne, gdyż ten z pierwszego parzenia może nas pobudzić i orzeźwić.

Odchudzające właściwości, zielona herbata uzyskuje dzięki obecności ketechinów, a w szczególności pewnej substancji, której nazwa to - galusan epigallokatechiny. Jej działanie wspomaga redukcję tkanki tłuszczowe, hamuje wchłanianie tłuszczy oraz wzmaga trawienne procesy naszego organizmu. Dochodzi o termogenezy, lepszego metabolizmu wątroby, aktywowania enzymów trawiennych i utleniania tłuszczy. Taki wpływa napoju z zielonej herbaty udowadniają liczne eksperymenty i badania naukowe.

Jak parzyć zieloną herbatę, aby ta utrzymywała swoje właściwości?

Kiedy parzenie zielonej herbaty, będzie wyglądało jak każdej innej, ta nie będzie mogła odpowiednio smakować, a już na pewno nie działać. Musimy zatem pamiętać o dobraniu miękkiej wody, gdyż ta obecna w kranie jest zbyt twarda i posiada sporo chloru. Wybierzmy zatem mineralną wodę niegazowaną, której zawartość wapnia jest niska.

Jedna łyżeczka suszu, powinna zostać zalana wodą, której temperatura spadła do 80 stopni Celsjusza po zagotowaniu (nie może być to wrzątek). Czas jej parzenia to od 3 do 4 minut, jednak kiedy będzie trwało to dłużej, zawsze można ją delikatnie rozcieńczyć małą ilością wody. Najwięksi koneserzy zielonej herbaty, jak np. Japończycy, czy też Chińczycy zawsze wylewają napar z pierwszego parzenia, a kolejno zalewają susz jeszcze kilkakrotnie.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.