Powiat Oświęcim: Konkurs plastyczny Bezpiecznie na wsi”
8****maja w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu wręczono nagrody laureatom etapu regionalnego IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela, który wręczył nagrody i dyplomy. Oceniono prace 378 uczniów z 12 szkół powiatu oświęcimskiego.
Celem, cieszącego się dużą popularnością, konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich wiedzy na temat zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych I grupa: klasy 0-3 i II grupa: klasy 4-8. Przy ocenie prac komisja konkursowa wzięła pod uwagę zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, walory estetyczne, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.
W sali Starostwa Powiatowego zgromadzili się laureaci z opiekunami, nauczyciele oraz Dyrekcja szkół. Nagrody i dyplomy ufundowane były m.in. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Zarząd Powiatu w Oświęcimiu.
Laureatami i wyróżnionymi w etapie regionalnym IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje” zostali:
**** I grupa wiekowa: I miejsce Jakub Kątnik ZSP nr 1 w Osieku
II miejsce Michalina Zięba ZSP w Głębowicach
III miejsce Maciej Zieliński ZSP w Podolszu.
Wyróżnienie Antonina Dziedzic SP w Grodzisku
Wyróżnienie Nadia Bernaś ZSPG w Piotrowicach
Wyróżnienie Aleksandra Bielecka ZSP w Bulowicach
Wyróżnienie Natalia Jurecka SP nr 1 w Polance Wielkiej
II grupa wiekowa: I miejsce Emilia Juszczak SP nr 2 w Osieku
II miejsce Magdalena Pawlik ZSP w Podolszu
III miejsce Gabriela Trojak ZSP w Głębowicach
Wyróżnienie: Martyna Kliś SP nr 1 w Kętach
**** Wyróżnienie: Roksana Mazur SP w Smolicach
Wyróżnienie: Mikołaj Kozak SP w Laskowej
Wyróżnienie: Kamil Kruczała ZSP w Witkowicach
Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy.
Teresa Sajdak PT KRUS w Oświęcimiu
Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, powiat.oswiecim.pl/, powiat.oswiecim.pl/aktualnosci/konkurs-plastyczny-bezpiecznie-na-wsi/
Ostatnie Artykuły

Osiem drużyn i piach nad Sołą. Młode siatkarki walczyły do końca

Dożynkowy maraton w gminie Oświęcim - od Grojca po Brzezinkę

Młodzi sportowcy z gminy Oświęcim odebrali nagrody za wielkie wyniki

Pierwszy taki przecisk w Polsce. Pod torami w Oświęcimiu wsunięto gigantyczny segment

Planszowisko w bibliotece - wakacyjny turniej dla młodych strategów

Dwa lipcowe spotkania, które mogą złożyć dawny Oświęcim w całość

Literacka gra w Bibliotece Młodych - dzieci pójdą tropem zagadek

Lehnert wraca do gazetowych kadrów - Oświęcim pokazuje filmową legendę

Rodzinny peleton ruszył przez ziemię oświęcimską i wrócił z uśmiechem

Śladami oświęcimskich Żydów. Szlak przypomina o dawnej większości miasta

Oświęcimska biblioteka szykuje lipcowe lato z książką w tle

Oświęcimska biblioteka w czerwcu gra wystawami, teatrem i rękodziełem

Rejsy po Wiśle z Oświęcimia. Od śluzy do Krakowa i dalej

Sierpień w OCK dla dorosłych - ruch, glina i odrobina relaksu
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Kultury w Kętach - bilety, sekcje, godziny i dojazd
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku - kontakt, godziny, świadczenia
- Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu - kontakt, rejestracja, doradcy i wsparcie dla pracodawców
- Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie - kontakt, godziny, filia i karta biblioteczna
- Kryta Pływalnia MOSiR Oświęcim - basen, sauna, fitness i zajęcia
- Gminne Centrum Kultury w Polance Wielka - kontakt, biblioteka i zajęcia stałe
