Powiat oświęcimski. Policjanci dbając o bezpieczeństwo eliminują nietrzeźwych z dróg

W ciągu ostatnich kilku dni (16 - 18.03.2019) policjanci dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali czterech kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

16 marca 2019 policjanci z oświęcimskiej drogówki patrolując rejon Skidzinia o godzinie 11:50 na ulicy Solnej zauważyli nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało 30 – letni mieszkaniec Skidzinia wsiadł na rower mając w organizmie 1 promil alkoholu.
O godzinie 18:30 w Bulowicach na ulicy Bielskiej w ręce dzielnicowego wpadł nietrzeźwy rowerzysta. Badanie stanu trzeźwości 38 – letniego mieszkańca Bulowic, wykazało 0,60 promila alkoholu.

17 marca 2019 o godzinie 21:00 w Oświęcimiu na ulicy Zatorskiej policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 43 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował samochodem marki Opel Astra. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,17 promila alkoholu.

18 marca 2019 o godzinie 17.50 w Bulowicach na ulicy Zamkowej dzielnicowy zauważył jadącego slalomem motorowerzystę Jak się okazało kierowca junaka 39 – letni mieszkaniec Gminy Kęty wsiadł na skuter mając w organizmie 0,81 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny, natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości na rowerze, grozi mandat, grzywna oraz zakaz kierowania.

Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą .


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.