Kęty. W drodze na służbę zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Policjant referatu kryminalnego Komisariatu Policji w Kętach w drodze na służbę zatrzymał mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu listem gończym. 41 – letni mieszkaniec Gminy Kęty od blisko od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w obawie przed grożącą mu karą więzienia za niealimentację.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (13.03.2019)w Kętach tuż po godzinie 12.00. Jadący na popołudniową służbę policjant pionu kryminalnego na parkingu znajdującym się przy dworcu PKS zauważył wsiadającego do samochodu poszukiwanego 41 – letniego mężczyznę. O powyższym fakcie funkcjonariusz natychmiast powiadomił dyżurnego komisariatu, po czym pojechał za poszukiwanym, który kierował się na drogę wojewódzką prowadzącą w kierunku powiatu wadowickiego. Po chwili już na terenie Bulowic poszukiwany skręcił w jedną z bocznych uliczek, więc policjant wyprzedził go, po czym zwolnił i zablokował drogę swoim pojazdem. Następnie zachowując względy bezpieczeństwa dokonał zatrzymania poszukiwanego, którego przekazał kolegom z patrolu.

Zatrzymany 41 – latek jeszcze tego samego dnia został osadzony w jednym z zakładów karnych, gdzie spędzi najbliższe pół roku.