Podczas czterech spotkań projektu KobietON oświęcimianki w różnym wieku spotykały się, by wzajemnie się inspirować, motywować i wspólnie wspaniale spędzić czas. Wymyśliły to w trójkę, a raczej we trzy. Mają mnóstwo pomysłów i energii, by je realizować. Stworzyły KobietON – nieformalną (na razie) grupę kobiet z pasją. Magdalena Etmańska, Jolanta Wodniak i Małgorzata Musielak, ta trójka postanowiła scalić swoje pasje, umiejętności i energię, tworząc coś niezwykłego dla przedstawicielek swojej płci.

„Naszym celem było zbudowanie grupy kobiet, dla której stworzymy przestrzeń do wymiany swoich doświadczeń w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego oraz do wzajemnej pomocy” – mówią zgodnym chórem Magda, Gosia i Jola.

Grupa nieformalna KobietON wraz z patronem, czyli Fundacją Miasto Pracownię, którą tworzą Katarzyna Heród i Dorota Zwolak przygotowały spotkania oraz warsztaty dla kobiet, które chciały posiąść niezależność zawodową, myślą o założeniu własnej firmy, a także prowadzą już swoją działalność.

Cztery spotkania

Panie mogły bezpłatnie skorzystać z warsztatów: “Co Cię ogranicza? Czy ograniczenia istnieją?”, “Stylizacja sylwetki. Jak dobrze wyglądać w biznesie?”, “Wystąpienia publiczne – jak sobie radzić ze stresem?” oraz spotkania “Pasja. Czym jest i jak działa w biznesie”. Po liczbie zgłoszeń organizatorki podjęły decyzję, że będą kontynuować swoje projekty.

“Pomysł na KobietON powstał dzięki naszej wieloletniej współpracy z liczną grupą kobiet w naszym powiecie, wśród których zaobserwowałyśmy rozterki, wyzwania, problemy” – mówi Magdalena Etmańska, liderka KobietONu – “Brakuje im często wsparcia w tym, aby zadbały o swoją przyszłość oraz motywacji i przekonania by realizować swoje zawodowe cele”.

To właśnie z tego powodu, zorganizowały spotkania kobiet

“Mamy nadzieję, że to dopiero początek i zobaczymy się na kolejnych warsztatach już wkrótce” – dodają KobietONki.

Walczą w plebiscycie o nagrody rzeczowe

Projekt KobietON był możliwy dzięki dofinansowaniu przez program FIO Małopolska Lokalnie – Północ. Teraz organizator projektu, Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych zaprasza do głosowania na Najciekawszą Inicjatywę zrealizowaną W Małopolsce e ramach programu Fio Małopolska Lokalnie – Północ. KobietON liczy na głosy czytelników portalu Fakty Oświęcim.

Jak można głosować?

By pomóc Magdzie, Joli i Gosi, oraz Fundacji Miasto Pracowni należy wejść na malopolskalokalnie.pl i oddać swój głos. Głos będzie ważny po podaniu adresu e-mailowego. Zagłosować można codziennie.

“Jeżeli podobał się Wam projekt zagłosujcie na nas. Dodacie nam skrzydeł” – mówią KbietONki.

 

Link: http://malopolskalokalnie.pl/polnoc/index.php/plebiscyt/małopolska.html?view=article&id=277

Tak się działo:

17 listopada, warsztat ,,Co cię ogranicza? Czy ograniczenia istnieją?”

Efektem warsztatów dofinansowanych z FIO Małopolska Lokalnie – Północ były rozmowy i praca nad swoimi własnymi “demonami” czyli ograniczeniami jakie stawia nam życie, przed osiągnięciem sukcesów. Każda z uczestniczek podjęła wyzwanie aby oswoić swój lęk i pokonać bariery utrudniające odniesienie sukcesu i wreszcie zrobić w swoim zyciu coś dla siebie.

Uczestniczki na koniec warsztatów stworzyły swój własny kolaż z opiekuńczym “demonem”. Warsztaty odbyły się w ciepłej i przyjaznej atmosferze, pozwoliły zadawać pytania i szukać odpowiedzi, oraz doświadczać.

Mała, kameralna grupa dała możliwość indywidualnej pracy nad sobą, nad swoim poczuciem własnej wartości i wiary w swoje możliwości.

24 listopada, warsztat „Jak dobrze wyglądać w biznesie?”

Podczas tych warsztatów „Stylizacja sylwetki. Jak dobrze wyglądać w biznesie?”, panie spędziły czas z Barbarą Hurnik, stylistką.

Uczestniczki mogły się dowiedzieć, jaki wizerunek należy uważać za elegancki, a jaki jest istotny w biznesie. Uczestniczki poznały też siłę oddziaływania kolorów. Poznały, jak rozpoznawać optymalne fasony ubrań i dodatków, które podkreślą ich osobowość.

Film ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=d2IWXqExD3A

1 grudnia, warsztaty „Wystąpienia publiczne. Jak sobie radzić ze stresem?”

Podczas warsztatów, które odbyły się u patrona projektu – Fundacji Miasto Pracownia kobiety rozmawiały o różnych rodzajach stresu: eustresie i dystresie oraz ich konsekwencjach. Dowiedziały się, co dzieje się z ciałem w chwilach stresu i w jaki sposób można redukować nieprzyjemne doznania w ciele i w umyśle. Panie poznały też techniki relaksacji i nauczyły się prawidłowo oddychać.

Uczestniczki podczas jednego z zadań musiały podzielić się pierwszym wrażeniem na temat innych uczestników, co nie było łatwe, ale interesujące. Podczas wystąpień publicznych przecież występujący jest oceniany, trzeba zatem się z tym oswoić.

„Dziwne to było, jak inne osoby mówiły o mnie bardzo pozytywnie. Było to miłe i zadziwiające, ze naprawdę dużo się sprawdziło” – mówi jedna z uczestniczek warsztatów.

Praktyka czyni mistrza
Warsztat był mocno praktyczny, Panie bardzo współpracowały z Żanetą Rachwaniec-Szczecińską, prowadzącą spotkanie.
„Świetne zajęcia. Warsztaty rozwojowe to niewątpliwie nisza na rynku oświęcimskim i cieszę się, ze dziewczyny z KobietONu wpadły na ten pomysł” – mówi uczestniczka spotkania – „Szkoda, ze to już koniec projektu, mam nadzieję, ze będą kolejne warsztaty”.

Film ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=j2FQuEn25Bw

4 grudnia, prelekcja „Pasja. Czym jest i jak działa w biznesie”

Podczas spotkania Marta opowiedziała czym jest dla niej pasja i jak pomagała jej w biznesie

“Przygotowała naprawdę ciekawe wystąpienie z wieloma historiami i przykładami. Podzieliła się doświadczeniem własnym oraz swoich klientów” – relacjonuje Magdalena Etmańska z grupy nieformalnej KobietONU – “Usłyszałyśmy m.in. o emocjach, jako motorze do sukcesu, anatomii pasji, czym jest i jak działa w biznesie, zagrożeniach, kiedy pasja staje się problemem oraz krokach potrzebnych do tego, aby ją wykorzystać do pozytywnego rozwoju”.

Po prelekcji wszystkie panie zgromadziły się na bankiecie, gdzie mogły wspólnie z Marta Gierlińską podzielić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać o warsztatach kobietON, o biznesie, a przede wszystkim bliżej się poznać. Partnerem spotkań była Fundacja Miasto Pracownia.

Film ze spotkania:

https://www.youtube.com/watch?v=Sdzt_qS23fQ

Grupa nieformalna KobietON zrealizowała w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie- Północ, edycja 2018 cykl warsztatów dla kobiet.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego”. Partnerem projektu jest Fundacja Miasto Pracownia.