Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Jest deklaracja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, że niebawem na przejściu dla pieszych na ul. Chemika w okolicy Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Multimed zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna. 30 sierpnia starosta oświęcimski Zbigniew Starzec spotkał się z dyrektor ZDW w Krakowie Martą Maj w przedmiotowej sprawie i złożył pismo dotyczące konieczności zamontowania sygnalizacji.

Starosta Zbigniew Starzec podkreśla, że odcinek tej drogi jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w Oświęcimiu, a kierowcy szczególnie z poza Oświęcimia i Powiatu Oświęcimskiego nagminnie nie przestrzegają przepisów drogowych, zwłaszcza jeżeli chodzi o nadmierną prędkość.

– Niezbędne jest zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, która zapewni bezpieczeństwo pieszym i równocześnie ograniczy prędkość nagminnie łamiących w tym miejscu przepisy kierowców – mówi starosta Zbigniew Starzec.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.