Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Bitwa Warszawska często nazywana Cudem nad Wisłą jest uznawana za jedną z najważniejszych w dziejach świata. 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku, obchodzimy również święto Wojska Polskiego.

Uroczystości odbyły się o godzinie 12:00 na Placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu. Hołd bohaterom przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyła delegacja Powiatu Oświęcimskiego ze starostą Zbigniewem Starcem na czele. Włodarzowi Powiatu towarzyszyli: Radosław Włoszek, przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu, radni Rady Miasta Oświęcim: Waldemar Łoziński i Michał Chrzan oraz Krzysztof Kuczek, były radny Rady Miasta Oświęcim.

Tego samego dnia starosta Zbigniew Starzec oddał hołd bohaterom przy tablicy ku czci Żołnierzy Wyklętych znajdującej się w kościele św. Józefa w Oświęcimiu. Pamiątkowa tablica została ufundowana przez Powiat Oświęcimski.

(NM)

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.