Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Brzeszcze. Policjanci i celnicy zlikwidowali salon gier hazardowych

W dniu 11 czerwca 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno-skarbowego z Krakowa zlikwidowali salon gier, prowadzący nielegalną działalność hazardową. Zabezpieczone zostały trzy automaty, których wartość oszacowana została na 18 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że na terenie Brzeszcz działa punkt, w którym funkcjonują automaty do gier hazardowych. Z pozoru lokal był zamknięty, a możliwość wejścia do niego mieli jedynie stali bywalcy.

W ubiegły poniedziałek policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do działania, w wyniku którego potwierdzili, wcześniejsze ustalenia. W lokalu pracowały trzy Hot-Spoty. Na jednym z nich grał 28 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Automaty o szacowanej wartości 18 tysięcy złotych zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celno-skarbowego.

Przypominamy, że zarówno właścicielowi tego nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.