Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Podsumowanie działań Policji w ramach akcji prewencyjnej „Boże Ciało 2018”

W dniach od 30 maja br. do 3 czerwca br. policjanci realizując działania prewencyjne pn. „Boże Ciało 2018”, w sposób szczególny dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie miast i wsi powiatu oświęcimskiego.

Pomimo wzmożonego ruchu drogowego na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci wykonywali czynności przy 14 zgłoszonych kolizjach drogowych. W efekcie wzmożonej służby, której priorytetem było dbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańców oraz uczestników ruchu drogowego, policjanci pionu prewencji oraz ruchu drogowego ujawnili 251 wykroczeń, w związku z którymi nałożyli na sprawców 82 mandaty karne za wykroczenia drogowe, 24 mandaty za wykroczenia porządkowe, 133 osoby pouczyli, a w 12 przypadkach wobec sprawcy za popełnione wykroczenie został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.