Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

30 maja w Powiatowym Zespole Nr 10 SME im. Mikołaja Kopernika w Kętach odbył się I Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych. Tego samego dnia odbyła się akcja „Uwolnij książkę”, tzw. Bookcrossing, adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W wydarzeniach uczestniczył wicestarosta Jarosław Jurzak.

W imprezie wzięli udział podopieczni z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kaczynie – Filia w Kętach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Oświęcimiu.

Rywalizacja sportowa przeplatana była występami uczniów z PZ Nr 9, PZ Nr 11 oraz podopiecznej PŚDS w Kętach. – W trakcie serwowano pyszne przekąski przygotowane przez uczniów PZ Nr 10 oraz podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kętach. Zanim gwałtowna burza przerwała sportowe zmagania wszyscy z radością i zaangażowaniem uczestniczyli pod opieką wolontariuszy z Kęckiego Kopernika w sportowych rozgrywkach. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal – podsumowują organizatorzy.

.