Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Przed nami kolejny długi weekend, wiele osób wyjedzie na wypoczynek, jednakże dla policjantów będzie to czas wzmożonej pracy. W dniach od 30 maja do 3 czerwca policjanci przeprowadzą akcję prewencyjną pn.: „Boże Ciało 2018”.

Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą zwracać uwagę i eliminować kierowców zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników dróg. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Funkcjonariusze będą również kontrolować ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w okresie tego weekendu będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów. W dniu 30 maja w godzinach 18.00 – 22.00 oraz w dniu 31 maja 2018 w godzinach 08.00 – 22.00.

Policjanci, będą dbać o bezpieczeństwo, lecz przypominają:

Bezpieczne dotarcie do celu zależy w dużej mierze od samych użytkowników dróg. Apelujemy więc o rozwagę do kierowców jak i pasażerów. Ci drudzy, widząc ryzykowne zachowanie kierowcy na drodze, powinni reagować zanim dojdzie do tragedii. Należy jechać ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Ponadto w święto Bożego Ciała kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdyż po drogach będą się również poruszać procesje.

Z naszej strony życzymy udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.