Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Mieszkańcy ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji  parkingowej

W dniu 18 maja 2018 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, z rąk dwojga mieszkańców Kęt, przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej. Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy kierowca mający w organizmie 2,60 promila alkoholu został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 21.00 na jednym z parkingów w przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach. Dwoje mieszkańców jednego z bloków: 50 – letnia kobieta oraz 38 – letni mężczyzna dostrzegli, że za kierownicę samochodu marki Daewoo wsiada pijany mężczyzna, a następnie cofając uderza w zaparkowany samochód marki Audi. Świadkowie zareagowali błyskawicznie. Zanim kierowca ruszył do przodu oboje byli już przy jego samochodzie uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O fakcie ujęcia nietrzeźwego kierowcy powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa mieszkańców Kęt, którzy wykazali się spostrzegawczością oraz odwagą, eliminując nietrzeźwego zza kierownicy. Tym samym nie dopuścili, aby kontynuując jazdę doprowadził do tragedii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.